Nowoczesne tablice informacyjne i karta miejska. Miasto inwestuje w publiczną komunikację

źródło zdjęcia: https://pl.wiktionary.org

Samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego ogłosił kolejny przetarg w ramach programu 'Ekologiczny Transport Miejski’. Tym razem gmina szuka firmy, która podejmie się wykonania tak zwanego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu karty miejskiej.

– Chcemy wyposażyć autobusy w komputery pokładowe, moduły zapowiedzi głosowych, moduły komunikacji z kierującym, kasowniki elektroniczne z mikropłatnościami i obsługą e-biletu, tablice LED przednie, boczne, tylne i wewnętrzne, a także w kompletny system monitoringu wizyjnego oraz w ładowarki USB, które pojawią się w przestrzeni pasażerskiej – wyjaśnia Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
W takie nowoczesne urządzenia wyposażone mają być zarówno nowe autobusy, jak i te starsze, które pozostaną na wyposażeniu taboru MZK.
Przypomnijmy, że miasto chce kupić 6 pojazdów hybrydowych, 9 z silnikiem diesla i 8 z silnikiem elektrycznym, łącznie 23 niskoemisyjne samochody, które już w przyszłym roku powinny jeździć po ostrowieckich ulicach.
Ogłoszony przetarg dotyczy także stworzenia nowej infrastruktury przy przystankach.
– W ramach postępowania wykonanych zostanie 6 tablic dynamicznej informacji pasażerskiej, które zostaną rozlokowane Rynku, na ulicy Polnej, Iłżeckiej oraz na Alei Jana Pawła II. W ramach systemu karty miejskiej stworzymy system biletu elektronicznego, pojawią się urządzenia do jego odczytywania, nośniki e-biletu, a także punkty doładowań – tłumaczy.
Punkty doładowań karty miejskiej o których mówi Dominik Smoliński pojawią się w różnych miejscach na terenie miasta. Pewnym jest, że jeden taki punkt pojawi się przy budowanej obecnie nowej bazie MZK przy ul. Samsonowicza.

Miasto, w ramach tego przetargu, chce także doposażyć samą bazę w oprogramowanie do systemu nadzoru ruchu, zarządzania rozkładem jazdy, a także wyposażyć stanowisko operatora.
Chętne firmy czas na składanie ofert mają do 19 października.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia