Piknik trzech osiedli. Dobra zabawa i moc atrakcji

Kilkaset osób odwiedziło w sobotę Ostrowiecki Browar Kultury, gdzie odbywał się piknik zorganizowany przez trzy rady osiedla: Trójkąt, Śródmieście i Słoneczne.

Pogoda dopisała, nie zabrakło dobrej zabawy, atrakcji dla najmłodszych oraz smacznego poczęstunku. Odwiedzający zajadali się chlebem ze smalcem, kaszanką i kiełbaskami z grilla.- Wszystkie atrakcje dopasowaliśmy do potrzeb mieszkańców Ostrowca – mówił Józef Sołtys, przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście.
Do malowania twarzy ustawiała się kilkudziesięcioosobowa grupa dzieciaków. Najmłodszych zabawiali także harcerze, którzy oprócz pokazów i lekcji udzielania pierwszej pomocy przygotowali gry i konkursy. – Pierwsza pomoc przypominam jest bardzo ważna i wszyscy powinniśmy wiedzieć jak jej udzielić – przekonywał Dariusz Czupryński, ratownik medyczny i komendant ostrowieckiego Hufca ZHP.

Podczas pikniku swoje stoiska miały też miejskie spółki oraz prywatni przedsiębiorcy. Strażacy prezentowali wóz gaśniczy, do którego każdy mógł wejść i obejrzeć go od środka.
Sobotni piknik zorganizowany został po rocznej przerwie spowodowanej pandemią i, jak podkreślała Joanna Pikus, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ostrowcu, wśród ludzi widać potrzebę spotykania się.Piknik rozpoczął się o godzinie 15 i trwał do godziny 20.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia