W sobotę czytamy Moralność Pani Dulskiej

fot. fb/Miejska Biblioteka Publiczna

Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej jest tegoroczną lekturą Narodowego Czytania. W całym kraju odbędzie się w najbliższą sobotę 4 września.

W Ostrowcu Narodowe Czytanie rozpocznie się o godzinie 10. na terenie Ostrowieckiego Browaru Kultury lub – w przypadku niesprzyjającej pogody – odbędzie się wewnątrz, w bibliotece głównej. – To spotkanie ma formułę otwartą. Zapraszamy grupy zorganizowane, osoby indywidualne. Każdy będzie mógł wybrać sobie fragment, który chce samodzielnie lub z kimś w parze głośno przeczytać. Zachęcamy, żeby przyjść ze swoim egzemplarzem książki i odebrać  pamiątkową, okolicznościową pieczątkę – zachęca Paweł Górniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Ja myślę, że to bardzo dobry czas na Moralność Pani Dulskiej. To jest co prawda dramat, ale także taka tragifarsa kołtuńska, w której Zapolska zawarła uniwersalne przesłanie, kto wie, czy teraz nie bardziej aktualne niż na początku XX wieku, gdy powstało to dzieło. Ta dulszczyzna, pozorna, podwójna moralność, życie w zakłamaniu, obłudzie i dbanie o wyłącznie swoje interesy,wydają się bardzo dzisiejsze – mówi Paweł Górniak.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszenia otrzymały już zaprzyjaźnione jednostki i instytucje. Biblioteka liczy na aktywny udział swoich czytelników i mieszkańców miasta.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia