Cztery rundy IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty za nami

Cztery rozegrane rundy cyklu 'IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty” to okazja do pierwszych podsumowań i wyłonienia pierwszych liderów rywalizacji o tytuł SuperGutWinnera 2021.

– Po czterech rundach najbliżej do najcenniejszych statuetek mają Dominik Powrózek ze Starachowic i Małgorzata Rdzanek z Kunowa. To właśnie oni legitymują się najmniejszą sumą czasów z maratonu i półmaratonu osiągniętego na raty, od 23 maja do 22 sierpnia – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u.

Zaliczeniem maratonu na raty, w więc przebiegnięciem 4 x 10 km mogą pochwalić się już 23 osoby, a zaliczenie półmaratonu na raty, czyli pokonanie cztery razy dystansu 5-ciu kilometrów mogą pochwalić się 52 osoby. Choć w konkurencji nordic walking oficjalnie rywalizacja nie jest prowadzona, to maszerujący z kijkami również mają mierzony czas i tak powstaje nieoficjalny ranking.
Pierwszymi liderami tej wirtualnej rywalizacji zostali Sebastian Giez i Katarzyna Sawicka – Wójcik , a zaliczeniem czterech 'ćwiartek” do półmaratonu mogą pochwalić się już w sumie 23 osoby.
W klasyfikacji rodzinnej 'IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty” prowadzi rodzina Klimasów. Do końca pozostały dwie rundy. Najbliższa odbędzie się 19 września na Gutwinie.

/marsz/

Ważne wydarzenia