Wielkie grillowanie i kulinarny pojedynek w Bałtowie. Będzie zdrowo i smacznie

Polacy kochają grillowanie, a jak grillować zdrowo będzie można przekonać się w najbliższą sobotę na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego przy Bałtowskim Zapiecku. Tam od południa odbywać będzie się piknik 'Zdrowo z grilla’.

– W programie pikniku mamy między innymi degustacja potraw z grilla oraz wypieków regionalnych, warsztaty kulinarne dla dzieci. Przygotowujemy strefę wypoczynku dla wszystkich gości – mówi Anna Marzec z Bałtowskiego Zapiecka.
Najciekawszym punktem wydarzenia będzie kulinarny pojedynek, a w szranki z nożami, szczypcami w rękach staną panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Buszkowicach oraz zawodowi kucharze z Fundacji Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy. – To będzie walka na smaki. Drużyny będą losować potrawę, którą będą musieli przygotować – opowiada Anna Marzec.
Na ruszt trafią warzywa, ryby, sery i wiele innych potraw, które towarzyszą grillowym ucztom, a potrawy przygotowane przez oba zespoły oceniać – o pełnych godzinach od 13.00 – będzie zgromadzona publiczność.
Wielkie i zdrowe grillowanie w Bałtowie potrwa do 18.00.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia