Parking przy kąpielisku „Piachy” przejdzie gruntowny remont

żródło: UM w Starachowicach

We wrześniu rozpocznie się remont parkingu przy kąpielisku 'Piachy’. Samorząd Starachowic przeznaczy na tel cen ponad pół miliona złotych.

– Ten parking od lat wymagał remontu – podkreśla Marek Materek, prezydent Starachowic. Dodaje, że w ramach prac remontowych powstanie ponad 100 miejsc postojowych. Rozjazdy wykonane będą z kostki betonowej, natomiast miejsca parkingowe będą kostki ażurowej, tak by ta nawierzchnia była przepuszczalna. Mamy problem z odprowadzaniem wód deszczowych na terenie miasta. Powinniśmy dążyć do tego, żeby jak najwięcej powierzchni było przepuszczających wodę. Stąd pomysł, by w ten sposób zorganizować ten parking – mówi.

Na nowym parkingu pojawi się także szlaban i automat do pobierania opłat. Warto dodać, że w tym roku osoby wypoczywające nad kąpieliskiem przy ulicy Składowej nie ponoszą żadnych kosztów związanych z pozostawieniem auta na parkingu. – W tym roku nie pobieramy tej opłaty, bo remont się opóźnił i nie został wykonany przed sezonem. Za rok, po remoncie opłaty będą pobierane ponownie – wyjaśnia prezydent Starachowic. Dodaje, że prace związane z gruntowną przebudową parkingu przy kąpielisku zakończą się jeszcze w tym roku, najpóźniej pod koniec października.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia