Umowa na remont ulicy Chmielowskiej podpisana

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu przy współpracy z Gminą Bodzechów i Gminą Ostrowiec realizuje remont drogi powiatowej w miejscowości Chmielów.To odcinek ulicy Chmielowskiej.

Dziś przedstawiciele tych instytucji podpisali w miejscu planowanej inwestycji stosowną umowę.

– Jest to dość długi odcinek drogi, ponieważ ma ponad 3,5 km. Wiele środków pochodzi z Funduszy Dróg Samorządowych. Dofinansowanie jest na poziomie 60%, gdzie wkład własny powiatu w postaci 40% został proporcjonalnie rozłożony między powiat,  miasto Ostrowiec i gminę Bodzechów. Bardzo się cieszę, że możemy podpisać tę umowę, gdzie jej wartość wynosi ponad 2,5 mln -mówi Starosta Ostrowiecki, Marzena Dębniak

Zakres tego zadania obejmuje frezowanie asfaltowej nawierzchni na całej długości drogi i ułożenie nowej nawierzchni mineralno-bitumicznej. Wykonany zostanie też remont poboczy na całej długości remontowanego odcinka. Remont obejmie elementy odwodnienia, istniejących zjazdów, obiektu mostowego i wymianę oznakowania pionowego i odtworzenie oznakowania poziomego na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach.
Wójt Bodzechowa – Jerzy Murzyn podczas dzisiejszego podpisania umowy podkreślał, że razem można więcej, a na remoncie skorzystają nie tylko mieszkańcy Ostrowca i Chmielowa, ale i Kunowa.

– Zgodna współpraca trzech samorządów tzn. powiatu, miasta Ostrowiec i gminy Bodzechów doprowadziła do tego, że ta umowa zostanie podpisana. Korzysta na tym również czwarty samorząd, ponieważ tą drogą można również dojechać do Kunowa. Skomunikowana zostanie również wieś Chmielów. Biorąc pod uwagę wykonawców, doświadczenie, możliwości finansowe nie mam żadnych wątpliwości, że ta droga powstanie – dodaje.

Wykonawcą zadania jest firma budowlano-drogowa 'DYLMEX’ ze Staszowa. Prace remontowe rozpoczną się lada moment i potrwają trzy miesiące. Przewidywany termin realizacji to początek listopada tego roku. W czasie trwania remontu na drodze obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

/marsz/

Ważne wydarzenia