Rozpoczynają się obchody upamiętniające księdza infułata Marcina Popiela

żródło: pixabay.com

W tym roku przypada 30 rocznica śmierci ks. Infułata Marcina Popiela, wieloletniego proboszcza parafii w Szewnie.

Dla uczczenia rocznicy jego śmierci parafia przygotowała obchody, upamiętniające jego postać. Rozpoczną się one dziś – 22 lipca – w dzień śmierci duchownego – uroczystą mszą świętą o godzinie 18, którą poprowadzi biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

W piątek uroczystości rozpoczną się od zwiedzania zabytkowego kościoła i wikarówek, a o 19:30 w szkole podstawowej w Szewnie zaplanowano 'Wieczór wspomnień’. – Wezmą w nim udział osoby, które znały ks. Marcina. Będą to zarówno księża, jak i osoby świeckie, które z nim pracowały, przyjaźniły się. Opowiedzą o tych relacjach, o tym jaki był. Opowiedzą także o jego misji jako kapłana oraz jako człowieka, jak widział drugiego człowieka, któremu zawsze chciał pomóc – mówi ks. Tomasz Cuber, proboszcz parafii w Szewnie.

W sobotę niektóre wydarzenia będą odbywały się równocześnie. Obchody w tym dniu rozpocznie sympozjum poświęcone księdzu Marcinowi Popielowi o godzinie 10. O tej samej porze rozegrany zostanie turniej piłkarski dla młodzieży na pobliskim Orliku. O 15 rozpocznie się piknik rodzinny na placu kościelnym. Będą również występy dzieci i młodzieży. W niedzielę odbędzie się koncert muzyki organowej i kameralnej oraz msza święta.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia