Farmaceuci z Ostrowca będą szczepić przeciw Covid-19

żródło: pixabay.com

Apteka należąca do sieci Dr. Max na osiedlu Słonecznym 14 w Ostrowcu Św. została wpisana na listę punktów szczepień i będzie szczepiła pacjentów przeciwko Covid-19 jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson.

– Zyskaliśmy nowe uprawnienia i od teraz apteka, podobnie jak szpital czy przychodnia może zaszczepić pacjentów przeciwko Covid-19. Na razie jest to tylko ta jedna szczepionka, ale może w przyszłości wzorem innych, bardziej rozwiniętych państw, być może w aptece będą dostępne szczepienia przeciwko grypie i innym chorobom – mówi Aleksandra Sokół, magister farmacji z ostrowieckiej apteki realizującej program szczepień. Dodaje, że personel został już przeszkolony i czekają na dostawę preparatów. – Jako apteka musieliśmy spełnić szereg wymogów, żeby szczepienie było możliwe. Odbywaliśmy specjalne kursy, których ukończenie zwieńczone było uzyskaniem certyfikatu. Mamy również ukończone kursy pierwszej pomocy. Apteka jest także wyposażona w niezbędne sprzęty i zestaw przeciwwstrząsowy. Farmaceutka podkreśla również, że szczepienia w aptekach są potrzebne. – Podczas pandemii byliśmy jedynym wsparciem dla osób szukających pomocy podczas choroby. W dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej dostępni niż przychodnie lekarskie – zaznacza.

Warto dodać, że szczepienia pacjentów w aptekach na terenie Ostrowca realizowane są jeszcze przez dwie inne placówki – aptekę przy ulicy Mickiewicza 24 oraz przy Rynku Denkowskim.
Według danych z Ministerstwa Zdrowia wynika, że 54 proc. dorosłych Polaków zaszczepiło się pierwszą dawką lub zarejestrowało na szczepienie przeciwko COVID-19.

/paw/

Ważne wydarzenia