Gmina Bodzechów zachęca mieszkańców do szczepień przeciw COVID-19

Do kampanii promocyjnej szczepień na koronawirusa przygotowuje się gmina Bodzechów. Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu środków rządowych.

– Chcemy zachęcić naszych mieszkańców do większego udziału i aktywności w procesie szczepienia. Jest to bardzo ważne, aby chronić  nie tylko samych siebie, ale też naszych bliskich  – mówi Małgorzata Sobieraj, sekretarz miasta.
W gminie Bodzechów podobnie jak w całym kraju liczba chętnych na szczepienie spada, ale na tle gmin w kraju sytuacja tu nie wygląda źle.
Najwięcej osób zaszczepionych stanowią mieszkańcy powyżej 70 roku życia. Szczepionkę przyjęło 1754 osób, co stanowi ponad 70 procent. W przedziale od 60 do 69 lat zaszczepionych jest niespełna 70 procent.  I tak jak w całym kraju, w gminie Bodzechów zdecydowanie mniej chętnie szczepią się osoby w wieku 40- 59 lat. Zaszczepionych jest tylko ok. 50 procent.
– Mamy 30 procent  zaczepionych w wieku od 20 do 39 lat i 20 procent zaszczepionych od 12 do 19 roku życia – informuje sekretarz gminy.

Szczepionki na COVID-19 przyjmować można w ośrodkach zdrowia w Bodzechowie, Szewnie, Sarnówku. A jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem do ośrodka może zadzwonić i umówić wizytę lekarza i pielęgniarki. Taki zespół przyjeżdża do domu i tam szczepi na miejscu.

Podziel się

Ważne wydarzenia