Szpital nie uzyskał akredytacji. Lecznica odwołała się od wyniku kontroli

Ostrowiecki szpital odwołał się od wyniku kontroli akredytacyjnej, która prowadzona była w lecznicy w połowie czerwca. To dlatego, że placówce zabrakło dwóch punktów procentowych do uzyskania minimalnego wyniku potrzebnego do przyznania akredytacji.

Przypomnijmy, że potrzeba było wyniku na poziomie minimum 75 procent.
Zdaniem Adam Karolika, pełniącego obowiązki dyrektora lecznicy, w niektórych aspektach szpital został potraktowany niesprawiedliwie.
– Po otrzymaniu protokołu pokontrolnego, stwierdziliśmy, że jest wiele możliwości odwołania się. Uważamy, że w przypadku niektórych punktów kontroli zostaliśmy ocenieni niesprawiedliwie, bądź zbyt surowo, albo niewłaściwie. W związku z tym w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy odwołanie – tłumaczy.
Dyrektor Karolik nie chce jednak mówić, które punkty kontroli zdaniem szpitala zostały źle ocenione. Jest za to pozytywnej myśli i uważa, że jeszcze w tym roku akredytację placówce uda się uzyskać.
– Walczymy cały czas. Jeżeli nasze odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie – a liczę, że tak się stanie – to obronimy tę akredytację – podkreśla.
Adam Karolik dodaje jednak, że ich odwołanie nie zostanie szybko rozpatrzone, ponieważ komisja akredytacyjna zbiera się raz w miesiącu, więc ewentualną decyzję lecznica może poznać dopiero po wakacjach.

/bart/

Ważne wydarzenia