Ostatnia chwila dla właścicieli firm na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek

żródło: pixabay.com

Jeszcze tylko dziś i jutro przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki pandemii mogą złożyć wnioski do ZUS o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za grudzień 2020 roku oraz za okres od stycznia do kwietnia 2021 roku.

To ponad 60 branż, w tym te, które już wcześniej otrzymały pomoc w ramach poprzedniej tarczy oraz kilkanaście kolejnych działalności, m.in. salony kosmetyczne, fryzjerskie, sklepy meblowe, czy budowlane.
– Wnioski składamy tylko w wersji elektronicznej za pośrednictwem PUE ZUS. Mówimy oczywiście o wsparciu dla tych firm, które mają określony kod PKD. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie zus.pl – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.

Termin na przesłanie dokumentu upływa jutro (30 czerwca), dlatego warto się pospieszyć. Przypomina, że przedsiębiorcy powinni nie tylko złożyć wniosek, ale także przekazać dokumenty rozliczeniowe za okres, za który występują o zwolnienie.

Dotychczas ze wszystkich odsłon tarczy antykryzysowej wpłynęło ponad 8 mln wniosków, a ZUS udzielił wsparcia przedsiębiorcom na ponad 36,5 miliarda złotych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia