Wakacyjne dyżury przedszkoli w gminie Bodzechów

żródło: pixabay.com

Za kilka dni rozpoczną się wakacje. Gminne przedszkola w lipcu i sierpniu tradycyjnie pełnić będą dyżury. Na terenie gminy Bodzechów funkcjonują dwa przedszkola i dwa oddziały przedszkolne.

– W tym roku dyżur od 28 czerwca rozpoczyna przedszkole przy Zespole Szkół Publicznych w Szewnie. Będzie on trwał do 9 lipca. Następne dwa tygodnie dyżur będzie pełniło przedszkole w Sarnówku. Kolejny dyżur ma oddział przedszkolny w Chmielowie a od 9 do 20 sierpnia dyżur będzie sprawował oddział przedszkolny przy szkole w Bodzechowie. Wakacyjne dyżury zakończy ponownie przedszkole przy szkole podstawowej w Szewnie. To jest największe przedszkole. Jest tam również największe zainteresowanie opieką podczas wakacji. Także ta placówka będzie miała dwa razy podczas tej przerwy wakacyjnej – mówi Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty.

Z wakacyjnych dyżurów mogą skorzystać wszystkie dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2020/2021 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę po wcześniejszym zapisie w danej placówce. – Rodzice muszą tylko zgłosić takie zapotrzebowanie do dyrektora danego przedszkola. W momencie deklaracji składają wnioski już wnioski miejscu w przedszkolu i dzieci mogą już normalnie uczęszczać do przedszkola – dodaje.

Zwraca uwagę na to, by rodzice informowali poszczególnych dyrektorów o zamiarze skorzystania z opieki w danym przedszkolu bądź szkole z niewielkim wyprzedzeniem tak, aby można było zorganizować dla dzieci ciepłe posiłki. – Na dyżur musi uczęszczać minimum 10 przedszkolaków, aby można było uruchomić kuchnię – wyjaśnia Sylwia Masternak.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia