Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym

żródło: pixabay.com

Dziś rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminów ósmoklasisty w terminie dodatkowym.

– Wygląda on identycznie jak ten w terminie głównym – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału oświaty w ostrowieckim urzędzie miasta i wyjaśnia, którzy uczniowie powinni podejść do tego sprawdzianu. Jest przeznaczony dla tych, którzy z powodów zdrowotnych, lub innych losowych, np. z powodu kwarantanny – nie mogli przystąpić do egzaminy w maju – tłumaczy naczelnik Malinowski.

W Ostrowcu do egzaminu w drugim terminie powinno przystąpić 10 ósmoklasistów z 6 szkół gminnych. Połowa z nich to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14. Stuprocentową frekwencją na egzaminie klas ósmych w maju mogą pochwalić się ostrowiecka 4-ka i 9-tka w Denkowie – dodaje.

Przypomnijmy, że przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowe, by ukończyć szkołę podstawową. Od jego wyniku zależy również przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły średniej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia podczas rekrutacji to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Dziś uczniowie pisali sprawdzian z języka opolskiego, jutro matematyka w a piątek sprawdzą zdobytą wiedzę z języka obcego nowożytnego. Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca, a zaświadczenia o wynikach uczniowie otrzymają 9 lipca.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia