Sprawca śmiertelnego pobicia na łąkach przy ulicy Denkowskiej był niepoczytalny

21-letni Daniel K., sprawca brutalnego i śmiertelnego pobicia swojego o rok młodszego znajomego po zakrapianej alkoholem imprezie na łąkach między ulicą Polną, a Denkowską w Ostrowcu najpewniej trafi do zakładu psychiatrycznego i zostanie skierowany na terapię. Prokuratura Rejonowa, która oskarżyła mężczyznę o zabójstwo w zamiarze ewentualnym zakończyła postępowanie w tej sprawie.

– Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Kielcach wniosek w przedmiocie umorzenia postępowania i orzeczenia wobec Daniela K. środka zabezpieczające w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym oraz środka zabezpieczającego w postaci terapii uzależnień w związku z zarzutem popełnienia przez niego przestępstwa i stwierdzenia przez biegłych psychiatrów iż nie ponosi on odpowiedzialności z racji niepoczytalności, a jednocześnie jest sprawcą niebezpiecznym – informuje Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Do tragicznych wydarzeń na łąkach denkowskich doszło 19 lipca 2020 roku. Zmaltretowane ciało młodego mężczyzny znalazł po nocy przypadkowy przechodzień. Po sekcji zwłok i pierwszych czynnościach prokuratura informowała, że Daniel K. zadał ofierze serię uderzeń pięściami i nogami w głowę, szyję oraz klatkę piersiową, powodując liczne obrażenia w postaci m.in. złamań kości i krwotoków, które doprowadziły do śmierci.
O skierowaniu napastnika do zakładu psychiatrycznego i długości zastosowania tego środka zdecyduje sąd na posiedzeniu, którego termin nie został jeszcze wyznaczony. – Ten środek zmierza do tego, żeby tego człowieka wyleczyć z choroby, na którą cierpi – wyjaśnia prokurator Skalmierski.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia