Czy uda się wypracować kompromis w środowisku piłkarskim w Ostrowcu?

Do siedziby klubu piłkarskiego KSZO wpłynęło dziś pismo od Stowarzyszenia KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, w którym jego członkowie wnioskują o wyznaczenie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania.

W proponowanym porządku obrad znalazły się punkty o odwołaniu prezesa, członków zarządu i powołania nowych władz klubu. Potwierdza to Maciej Kozicki, członek zarządu KSZO.

-Spotkanie miałoby się odbyć 31 maja. Obecnie wokół klubu robi się niezdrowa atmosfera. W imieniu swoim, prezesa i całego zarządu mogę zapewnić, że nie zamierzamy na siłę pełnić swoich funkcji. Jednocześnie apelujemy do wszystkich osób, którym zależy na rozwoju dobrej kondycji ostrowieckiej piłki nożnej do wzięcia odpowiedzialności za dalsze losu klubu – mówi.

Przypomnijmy, że zaistniała sytuacja to pokłosie słabszych wyników piłkarzy KSZO w ostatnich spotkaniach ligowych, po których członkowie Stowarzyszenia Klubu Piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec wyrazili swoje niezadowolenie z wyników drużyny seniorskiej oraz z zarządzania klubem.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, w wypracowanie kompromisu między członkami stowarzyszenia, a obecnym zarządem klubu zaangażować się mają emisariusze władz miasta. Rozmowy mają być podjęte jeszcze dziś. Przypomnijmy, że wczoraj wiceprezydent Piotr Dasios powiedział, że sytuacja w klubie jest stabilna, a władze miasta chwalą sobie współpracę z obecnym zarządem.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia