Duża działka przy Iłżeckiej idzie na sprzedaż

źródło grafiki: Google Maps

Miasto przygotowuje do sprzedaży dużą działkę o atrakcyjnym położeniu. Nieruchomość o powierzchni blisko 7600 metrów kwadratowych znajduje się przy ul. Iłżeckiej.

Jak mówi Teresa Osojca, zastępca naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, działka do tej pory nie była zagospodarowana.
– Jest to nieruchomość położona w centralnej części miasta, blisko centrum, przy jednej z głównych ulic. Działka jest bardzo dobrze skomunikowana, położona przy drodze powiatowej ze ścieżką rowerową. W otoczeniu dominuje tutaj zabudowa jednorodzinna, niedaleko jest osiedle wielomieszkaniowe. W planie zagospodarowania przeznaczona jest pod zabudowę usług nieuciążliwych, stąd decyzja o tym, by przeznaczyć ją do zbycia – wyjaśnia.
Termin 'usługi nieuciążliwe’ oznacza, że w tamtym miejscu mógłby powstać np. kolejny market, ale już nie zakład usługowy, np. produkcyjny, czy remontowy.
Cena wywoławcza za działkę wynosi 945 tysięcy złotych. Chętni oferenci mają czas do 6 lipca na wpłacenie wadium w wysokości 10 procent kwoty. Sam przetarg odbędzie się 12 lipca.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia