Skromne uroczystości 3 Maja w powiecie

Obraz mirekmurmir z Pixabay

To będą kolejne obchody Święta 3 Maja w dobie pandemii koronawirusa. Samorządy jednak się nie poddają i organizują oficjalne uroczystości w skromniejszej niż w latach poprzednich oprawie.

W Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczną się mszą świętą w kolegiacie Św. Michała Archanioła o 10:30. Organizatorzy przypominają, że w dalszym ciągu obowiązują wprowadzone przez rząd ograniczenia, przez co liczba uczestników będzie ograniczona. Potem o 11:30 uczestnicy uroczystości złożą pod Masztem Niepodległości w ostrowieckim Parku Miejskim kwiaty i wiązanki i na tym oficjalna część obchodów się zakończy.
Skromną uroczystość zaplanowała także gmina Ćmielów. – O 9. rano jest msza święta w kościele w Ćmielowie. Około 10. symbolicznie złożymy wiązanki kwiatów, niestety nie możemy na te wydarzenia zapraszać mieszkańców, bo wciąż obowiązują ograniczenia związane z epidemią koronawirusa – mówiła na antenie Radia Ostrowiec Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.
W Kunowie obchody Święta Konstytucji połączone zostaną z przypadającym na dzień później Dniem Strażaka.
Przedstawiciele samorządu gminy Kunów symbolicznie złożą wiązanki i zapalą znicze pod pomnikiem Św. Floriana przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie oraz pod pomnikiem na Rynku w Kunowie. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 9:15 przed remizą OSP w Kunowie.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia