Zbliża się Dzień Ziemi

źródło: pixabay.com

Zdalne nauczanie to ogromne wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli, którzy muszą zrealizować podstawę programową i plan pracy szkoły, obejmujący także działania wykraczające poza realizację podstawy programowej.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu kwiecień to miesiąc działań ekologicznych związany z obchodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi. .

– Dbanie o środowisko jest mocno zakorzenione w świadomości naszych uczniów i ich rodziców. Daliśmy tego przykład w ubiegłym roku podejmując szereg inicjatyw ekologicznych – mówi dyrektor Marta Wesołowska – Dobrowolska.

Jednym z pierwszych działań ekologicznych w tym roku było przeprowadzenie akcji monitorowania stanu powietrza przez uczniów szkoły. – Powołaliśmy tzw. eko -patrol, który wykonał dokumentację fotograficzną kominów trujących powietrze – dodaje. Natomiast młodsi uczniowie z klas I – III przygotowali prace plastyczne pt. SOS dla powietrza. Wszystkie prace uczniów zostaną wyeksponowane w powstającym na terenie „piątki” ogrodzie sensorycznym. Wystawę będzie można obejrzeć na żywo jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, właśnie 22 kwietnia, bądź na stronie internetowej i profilu szkoły w mediach społecznościowych.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia