Masowy punkt szczepień w Ostrowcu znajdzie się w Centrum Kształcenia Ustawicznego

Punkt szczepień ostrowieckiego szpitala zostanie przeniesiony do Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sandomierskiej. Informację potwierdziła nam starosta Marzena Dębniak, która podkreśla, że wybór miejsca był konsultowany z władzami miasta.

– Chcemy wspólnie z prezydentem miasta zorganizować duży punkt szczepień, w którym – w razie potrzeby – będzie można utworzyć nawet kilkanaście stanowisk do szczepienia – wyjaśnia.
Decyzja o przeniesieniu ma być odpowiedzią na zapewnienia rządu o zwiększeniu w najbliższych tygodniach dostaw szczepionek przeciwko COVID-19.

– Według zapowiedzi tych szczepionek ma być bardzo dużo, więc chcielibyśmy, by ta akcja przebiegała w sposób płynny. W obecnym punkcie przy szpitalu nie ma wystarczająco dużo miejsca na utworzenie dużej liczby stanowisk, dlatego postanowiliśmy skorzystać z infrastruktury miasta – podkreśla starosta Dębniak. Dodaje, że punkt szczepień ze szpitala przeniosą dopiero w momencie, gdy faktycznie otrzymają potwierdzenie zwiększonych dawek szczepionek. Obecnie lecznica jest w stanie szczepić tygodniowo do 900 osób. Dotychczas nawet nie zbliżyła się do tej granicy z powodu braku szczepionek.
Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor CKU tłumaczy, że punkt szczepień nie zaburzy pracy placówki oświatowej, ponieważ zostanie utworzony w sali gimnastycznej.
– Budynek został tak zaprojektowany, że sala gimnastyczna ma osobne wejście, dzięki czemu osoby przychodzące się zaszczepić, nie będą miały kontaktu ze słuchaczami CKU. W okresie pandemii, sala nie była wykorzystywana, dlatego to w żaden sposób nie będzie kolidowało z zajęciami – wyjaśnia.
Warto dodać, że pod uwagę brano także kilka innych lokalizacji. Między innymi mówiło się o obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Przypomnijmy, że według zapowiedzi dyrekcji ostrowieckiego szpitala w miejscu obecnego punktu szczepień ma być utworzona poradnia ginekologiczna.

/bart/

Sala gimnastyczna Centrum Kształcenia Ustawicznego

Podziel się

Ważne wydarzenia