Powiększa się księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej

źródło zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna

O 181 nowych tytułów wzbogacił się księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Zakupy kosztowały 7 tysięcy zł. – Nowe książki kupowaliśmy z myślą o jak najszerszym gronie odbiorców – mówi dyrektor Paweł Górniak.
– Staramy się kupować te pozycje, które każda szanująca się biblioteka powinna mieć w swoim katalogu. To są prawie wszystkie nowości, które ukazują się na rynku, ale także dokupujemy lektury, które są niezwykle potrzebne, dokupujemy klasykę oraz te książki, które na przestrzeni lat – mówiąc kolokwialnie – się „zaczytały” – tłumaczy. Nowe tytuły obecnie są katalogowane i już wkrótce mieszkańcy Ostrowca będą mogli je wypożyczać.
Przy okazji dyrektor Górniak przypomina, że Miejska Biblioteka Publiczna to obecnie jedyna instytucja w Ostrowieckim Browarze Kultury, która nie zawiesiła działalności z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Obowiązuje jednak pełen reżim sanitarny.
– Do biblioteki należy przychodzić w maseczce, przed wejściem trzeba zdezynfekować ręce, a jeśli chcemy sami szukać książek na półkach to należy założyć jednorazowe rękawiczki, które my rozdajemy. Oczywiście należy podkreślić, że na terenie biblioteki nie może przebywać więcej niż 10 czytelników – wyjaśnia.
Biblioteka działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. W soboty trochę krócej – od 9:00 do 14:00.

/bart/

Ważne wydarzenia