Rusza remont ulicy Okólnej. Na czas robót zostanie zamknięta dla ruchu

W czwartek, jeżeli pogoda radykalnie się nie pogorszy, rozpocznie się remont nawierzchni ulicy Okólnej w centrum miasta. Cały odcinek od ulicy Starokunowskiej do ulicy Siennieńskiej zostanie zamknięty dla ruchu.

– Chcemy tę inwestycję wykonać możliwie najszybciej – mówi Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. – W czwartek będziemy tam frezować nawierzchnię i ta część ulicy Okólnej będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Samochody osobowe, jak i komunikacja zbiorowa będzie musiała korzystać z objazdów. Liczymy, że ten remont uda nam się zakończyć w poniedziałek lub wtorek – dodaje.
Zmieniona na czas remontu ulicy Okólnej organizacja ruchu umożliwi dojazd do zlokalizowanych w centrum instytucji i placówek handlowych. Na jednokierunkowej ulicy Siennieńskiej – od skrzyżowania z Okólną do skrzyżowania z ulicą Szeroką – będzie wprowadzony czasowo ruch dwukierunkowy. W tym czasie obowiązywać tam będzie zakaz parkowania samochodów. W obu kierunkach pokonywać będzie można ulicę Rynek, a także ulicę Górzystą, co ma zapewnić dojazd do kościoła św. Michała. Po remoncie nawierzchni Okólnej zmienią się z kolei miejsca przejść dla pieszych. – Są planowane dwa takie przejścia z azylami. Jedno z nich będzie na wysokości wyjścia z wąskiej uliczki w kierunku Rynku, czyli w miejscu dotychczasowego. Drugi azyl pojawi się pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Siennieńską a skrzyżowaniem z ulicą Kościelną i to będzie nowe przejście dla pieszych, natomiast likwidacji ulegnie przejście, które jest obecnie za skrzyżowaniem z ulica Siennieńską – tłumaczy prezes Kowalski.
Remont nawierzchni ulicy Okólnej kończy całe, duże zadanie modernizacji ulic w centrum miasta, czyli ulicy Siennieńskiej od Ostrowieckiego Browaru Kultury do Okólnej, samej Okólnej oraz ulicy Głogowskiego.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia