ZUS ostrzega…

żródło: pixabay.com

W najbliższym czasie seniorzy otrzymają dodatkowy zastrzyk gotówki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w postaci 13-stej emerytury.

– A to może skusić niejednego oszusta, który poda się – na przykład za pracownika ZUS, czy innego urzędnika – do odwiedzin starszych osób – ostrzega Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS. – Apelujemy kolejny raz do wszystkich naszych klientów, szczególnie do seniorów, by nie dali się oszukać. W marcu mamy waloryzacje świadczeń, w kwietniu będziemy wypłacali „trzynastki”, a więc seniorzy będą mieli dopływ gotówki. Dlatego apelujemy o ostrożność. ZUS nie chodzi po domach, nie namawia ludzi do składania dokumentów ani do wypełniania formularzy – mówi rzecznik Szkalej.

Przypomina, że pieniądze z ZUS mogą być przekazane bezpośrednio na konto bankowe i zachęca emerytów do ich zakładania. – Pieniądze są bezpieczniejsze, a mając konto o dowolnej porze możemy skorzystać z bankomatu, by wypłacić potrzebną nam kwotę. W nawet najmniejszych gminach często są nawet dwa lub trzy bankomaty różnych banków. Nie mówiąc o tym, że niemal wszędzie można teraz płacić kartą – mówi Paweł Szkalej.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia