„Tornister przyszłości” dla uczniów szkoły podstawowej w Bodzechowie

Innowacje w programie nauczania zapowiada wprowadzić dla przyszłych uczniów klasy pierwszej szkoła podstawowa w Bodzechowie.

Program 'Uczeń z tornistrem przyszłości’ ma kłaść nacisk nie tylko na wiedzę, ale także kluczowe umiejętności na miarę zmieniającego się, nowoczesnego świata. – Elementy tej innowacji wprowadzaliśmy już w poprzednich latach – mówi Anna Wieczorek, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w szkole w Bodzechowie. Wyjaśnia, że nauczyciele w codziennej pracy z uczniami będą sięgać po nowoczesne metody nauczania i nowoczesne technologicznie narzędzia, w tym na przykład roboty. – Psychologia o dziecku w tym młodszym wieku szkolnym mówi, że to człowiek ruchu, to istotka, która lubi badać, jest ciekawa i właśnie to chcemy wykorzystać. Nie stawiamy tylko na komputery i korzystanie z nowoczesnych form nauczania. Chcemy uaktywnić też drugą półkulę mózgu, więc będziemy również stawiać na zajęcia artystyczne, muzykę w nowoczesnych formach z aktywnym słuchaniem – dodaje.
Program rozpisany na trzy klasy ma pozwolić szybciej i skuteczniej opanować wiedzę i zdobyć umiejętności potrzebne w dalszej edukacji.
Konrad Żelazowski, dyrektor szkoły podstawowej w Bodzechowie podkreśla, że edukacja we wszystkich placówkach na terenie gminy już od dawna nie opiera się tylko na podstawie nauczania. – W naszej szkole i pozostałych szkołach gminnych dzieci w klasach 1-3 mają już dołożone dwie dodatkowe godziny języka angielskiego, więc razem tych godzin jest 4. Pozwala to na utrwalanie materiału także w innych formach, na przykład zabawowych, z wykorzystaniem zupełnie innych metod. Potem w klasach 4 pojawia się język niemiecki, podczas, gdy obowiązkowo, zgodnie z podstawą programową, pojawia się on dopiero w klasie siódmej i ósmej. Dodatkowo w klasach trzecich dzieci mają w ramach zajęć wuefu zajęcia na basenie – mówi dyrektor Żelazowski. Podkreśla też, że zapewniają uczniom dowóz do szkoły, gdy odległość od domu przekracza 3 lub 4 kilometry w zależności od wielu dziecka, opiekę świetlicową w godzinach 6.30 – 16.00. Chwali się wyremontowaną stołówką z piecem konwekcyjno-parowym i niską ceną za zdrowo przyrządzane posiłki, która wynosi 2 złote 80 gr.
Dzieci do pierwszej klasy i oddziału przedszkolnego w szkole w Bodzechowie można zapisywać od 22 lutego do 6 marca. Formularze są do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej gminy Bodzechów.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia