Miasto sprzedaje działki pod zabudowę jednorodzinną

Samorząd Ostrowca zachęca do kupowania miejskich działek. Na wczorajszej konferencji prezydent Jarosław Górczyński podkreślał, że miasto regularnie przygotowuje nowe tereny pod zabudowę jednorodzinną, a zainteresowanie nimi jest wysokie.

– Działki są mocno licytowane, ceny wywoławcze wahają się w zależności od położenia, ich wielkości, a także zainteresowania licytacją, od około 60 do 70 zł za metr kwadratowy – wyjaśniał
Podkreślał, że kupno działki od miasta wiąże się z szeregiem korzyści, np. wsparciem w przeprowadzeniu formalności, ale co najważniejsze nabywcy nieruchomości mogą liczyć na infrastrukturę.
Miasto wspiera także kupujących w uzbrojeniu działek w sieć wodociągową i kanalizacyjną, jednak prezydent zastrzegł, że tylko przy głównych ulicach. Doprowadzenie prądu i gazu leży już w gestii nabywcy.
Obecnie miasto promuje działki znajdujące się w trzech lokalizacjach: przy ulicy Malinowej, ulicy Jarzębinowej oraz pomiędzy ulicą Kolonia Robotnicza i Kasztanową.
Mają różną wielkość – od 600 metrów kwadratowych do najczęściej spotykanych, o powierzchni 1200 metrów kwadratowych.
Jeszcze w marcu na sprzedaż wystawionych zostanie kilkanaście kolejnych działek, a najbliższa licytacja odbędzie się 2 marca.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia