Maturzyści mogą liczyć na dodatkowe zajęcia

żródło: pixabay.com

Na dodatkowe zajęcia mogą liczyć maturzyści. Powiat ostrowiecki chce umożliwić im w ten sposób lepsze przygotowanie do egzaminu dojrzałości.

– Ubolewam nad tym, że maturzyści nadal uczą się on-line, bo nie jest to taka sama jakość nauki jak w nauczaniu stacjonarnym. Chcemy stworzyć młodzieży warunki do tego, by mogli powtórzyć całe partie materiału, najlepiej w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem – podkreśla starosta Marzena Dębniak. – Liczę, że maturzyści wrócą do szkół. Mamy taki program dedykowany dla każdej klasy maturalnej. Jest to dodatkowo sześć godzin, z czego obowiązkowo dwie godziny będą poświęcone matematyce, pozostałe cztery godziny uzgadnia dyrektor z poszczególnymi klasami. Może to być fizyka chemia, może to być także język polski. Sądzimy, że te dodatkowe godziny praktycznie skupiły się na powtórce materiału, na przygotowaniu maturzystów do zdania tej matury na najwyższym poziomie. Wiadomo, że wyniki z matury determinują późniejsze życie młodych ludzi – dodaje starosta.

Program i harmonogram działań jest już gotowy, a środki na ten cel – w wysokości 100 tysięcy złotych – zabezpieczone w budżecie. – Jeżeli dalej nie otworzą klas maturalnych to będziemy myśleć nad modyfikacją tego programu, ale przede wszystkim tutaj wszystko zależy od nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Nauczyciele będą mieli oczywiście w pełni płatne te zajęcia dodatkowe. Mam nadzieję, że uda im się w sposób przekonujący wpłynąć na uczniów, by chętnie uczestniczyli w tych zajęciach – mówi Marzena Dębniak.

Dodatkowe zajęcia prowadzone będą w marcu i kwietniu. Warto dodać, że już 3 marca zaczną się próbne matury. Maturzyści pisać je będą w szkołach, ale tylko na poziomie podstawowym.

/paw/

Ważne wydarzenia