Kunów walczy o miliony na inwestycje

źródło zdjęcia: Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg"

O blisko 10 milionów złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych walczy gmina Kunów. Burmistrz Lech Łodej podkreśla, że jeżeli udałoby się je pozyskać to gmina wzbogaci się o cztery ważne inwestycje.

– Wysłaliśmy dokumenty dotyczące Gminnego Centrum Kultury i Sportu, które ma powstać w budynku dawnej szkoły zawodowej w Kunowie, skateparku w centrum Kunowa, mieszkań socjalnych w Prawęcinie wraz ze świetlicą środowiskową dla mieszkańców i remizy strażackiej – wylicza.
Burmistrz Łodej dodaje, że planowane Gminne Centrum Kultury i Sportu miałoby w przyszłości stanowić ośrodek skupiający w swoich murach wiele instytucji dlatego jest to ważna inwestycja dla lokalnej społeczności.
– Tam chcemy utworzyć warsztaty terapii zajęciowej, chcemy zaaranżować sale kinowo-teatralną, utworzyć klub seniora, salę fitness i salę wystawową – podkreśla.
Warto dodać, że w budynku po dawnej szkole działa klub sztangistów 'Gryf’, ale po wykonaniu inwestycji warunki do treningów znacząco się poprawią.
Gmina ma przygotowaną dokumentację do wykonania wszystkich inwestycji.
Do dziś nie wiadomo jednak, kiedy rząd będzie podejmował decyzje o przyznawaniu środków. Obecnie trwa trzeci nabór wniosków do Funduszu Inwestycji Lokalnych.

/bart/

Ważne wydarzenia