Miasto szykuje się do modernizacji ważnego odcinka drogi

Od kilku lat mieszkańcy dawnej ulicy Gulińskiego, a obecnie Antoniego Hedy 'Szarego’ domagają się przebudowy drogi, która jest w bardzo złym stanie, a dodatkowym problemem dla mieszkańców są tiry, które w oczekiwaniu na wjazd do Huty Celsa blokują jeden pas jezdni.

Jak mówi prezydent Jarosław Górczyński, w ciągu dwóch lat sytuacja zdecydowanie się poprawi, bo miasto przygotowuje się do modernizacji ulicy. Wyłoniony został wykonawca, który zrealizuje inwestycję w systemie 'zaprojektuj i wybuduj’.
– To jest bardzo duża inwestycja za kwotę około 11 milionów złotych. To odcinek od ulicy Samsonowicza prostopadły w kierunku trzeciej bramy Huty Celsa, „bypass” do naszych terenów inwestycyjnych, które sukcesywnie miasto skupuje i te tereny się tam otworzą – zapowiada prezydent miasta.
Wspólnie z powiatem ostrowieckim miasto przebuduje także odcinek ulicy Samsonowicza. Dotyczy to fragmentu, który poprzedni zarząd powiatu wyremontował z tzw. powodziówek. Ale ten program pozwala tylko na położenie nawierzchni bez dodatkowej infrastruktury.
– Prosi o wybudowanie tam ścieżki rowerowej i chodnika. Chcemy te inwestycje realizować wspólnie, mamy przygotowane na to pieniądze i myślę, że jeszcze nie raz zaskoczymy mieszkańców i kierowców nowymi inwestycjami – mówi prezydent Górczyński.
Dodaje też, że miasto w ostatnim czasie przekazało do dyrekcji Huty Celsa pismo zwracające uwagę na problem tirów blokujących drogę na 3 Bramę.
Prezydent Górczyński zapowiedział, że także ten temat będzie poruszony podczas najbliższego spotkania z dyrekcją Huty Celsa.

/joge/

Ważne wydarzenia