Śnieg wciąż sypie, a pługi nie nadążają

Najtrudniejsza sytuacja obecnie jest na drodze krajowej nr 9 na odcinku Ostrowiec – Opatów. Od godziny 10:00 przejazd tamtędy blokują tiry, które nie mogą podjechać pod wzniesienie.


– Od Opatowskiej do Miłkowa stoi około 100 pojazdów na długości 2 -3 kilometrów, od Miłkowa już można jechać, ale bardzo powoli – relacjonował pan Sławomir, nasz słuchacz.
Przed 13:00 uaktualnił swój raport z drogi, mówiąc, że obecnie w kierunku Opatowa ruch powoli, ale się odbywa. natomiast zablokowana jest jezdnia w kierunku Ostrowca.
Zablokowany przez kilkanaście minut po godzinie 12:00 był wiadukt, na który nie mogła wjechać cysterna, jadąca w kierunku Kielc . Na Rondzie Powstania Styczniowego ruch z kolei wstrzymały tiry.
Powoli kierowcom udało się pokonać oblodzenie i ruch został wznowiony.
– Spróbujemy pomóc, jeżeli rzeczywiście wiadukt stanął, a służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie nadążają to ich oczywiście wspomożemy. Tu głównie chodzi o mieszkańców naszego miasta i ich bezpieczeństwo – zapowiada Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia