Współpraca miasta i powiatu będzie koontynuowana

W tym roku samorząd miejski będzie kontynuował współpracę z powiatem w zakresie remontów dróg. Dodatkowo kwotą 130 tysięcy złotych wesprze samorząd wojewódzki.

– To on odpowiada za utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie miasta. Ale to są ulice, z których na co dzień korzystają nasi mieszkańcy i my najlepiej widzimy, jaki jest ich stan – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
W ramach dotacji mieści się, m.in. utrzymanie pasów zieleni w Alei 3 Maja, na ulicach Okólnej, Denkowskiej, Radwana, Traugutta i ronda Solidarności. Dotyczy to także nowego ronda na zmodernizowanym odcinku ulicy Bałtowskiej.
Prezydent Górczyński podkreśla, że współpraca ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich układa im się bardzo dobrze stąd zapadła decyzja o jej rozszerzeniu. – Rozszerzamy ją o kolejne odcinki. W połowie kwietnia miasto powinno otworzyć ostatni odcinek ulicy Krzemiennej. Wtedy ruch zostanie puszczony do ronda Bałtowska – Samsonowicza i to rondo także chcemy zagospodarować – zapowiada prezydent Ostrowca.
Na najbliższej sesji w czwartek radni decydować będą także o przekazaniu dotacji w wysokości – łącznie – 140 tysięcy złotych na utrzymanie pasów zieleni w ciągu drogi krajowej nr 9. To, m.in. odcinek ulicy Sandomierskiej.
Dotacja trafić ma także do powiatu – to w sumie ponad 600 tysięcy, ale nie tylko na zieleń uliczną, ale również bieżące utrzymanie dróg powiatowych w mieście.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia