Pomoc dla potrzebujących w formie żywności

źródło: gov.pl

Kasza, cukier czy olej – między innymi takie produkty będą mogli w przyszłym tygodniu otrzymać mieszkańcy gminy Bodzechów w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

– W dniach od 1 do 2 lutego od godziny 8 do 13 w siedzibie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej przy ulicy Samsonowicza 17 w Ostrowcu będą wydawane artykuły spożywcze, takie jak mleko, ser żółty, konserwy drobiowe i wieprzowe, fasolka po bretońsku czy powidła – wylicza Władysława Zwolińska, kierownik GOPS-u w Bodzechowie.

Osoby zainteresowane pomocą w formie artykułów żywnościowych mieszkające na terenie tej gminy mogą jeszcze składać wnioski do gminnego ośrodka pomocy. – Aby otrzymać wsparcie w ramach programu należy spełnić kryterium dochodowe. Dla osoby samotnie gospodarującej wynosi ono 1542,20 zł oraz 1161 zł i 60 gr w przypadku osoby w rodzinie – zaznacza Władysława Zwolińska.

– Pracownicy socjalni naszego ośrodka wydali już 232 skierowania i nadal przyjmujemy wnioski – mówi i dodaje, że w związku z trwającą pandemią mieszkańcy mogą również telefonicznie zgłaszać zapotrzebowanie na te artykuły.

Dodam, że z pomocy skorzysta ponad 600 mieszkańców gminy Bodzechów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia