Blisko 37 milionów złotych z RPO dla Skarżyska-Kamiennej

źródło zdjęcia: UM Skarżysko

Blisko 37 milionów złotych trafi do Skarżyska-Kamiennej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na duży projekt inwestycyjny. Jednym z jego elementów będzie między innymi budowa wiaduktu kołowego nad torami.

Andrzej Brzeziński, wiceprezydent Skarżyska podkreśla, że wiadukt przebiegający od ul. 11 Listopada do Alei Piłsudskiej to będzie jedna z kluczowych inwestycji dla mieszkańców miasta i regionu, ponieważ stary wiadukt jest znacznie wyeksploatowany.
– Projekt umożliwi budowę nowoczesnego wiaduktu, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, z buspasami i ścieżką rowerową. Upłynni on ruch i dzięki temu pomniejszona zostanie emisja spalin – tłumaczy.
W ramach inwestycji zakupionych zostanie również siedem nowoczesnych, ekologicznych autobusów, na części przystanków pojawią się tablice multimedialne, powstaną ścieżki rowerowe oraz wypożyczalnia rowerów miejskich.
Projekt ma być zrealizowany do końca 2022 roku.
Umowę w sprawie unijnego dofinansowania projektu podpisali dziś w Urzędzie Marszałkowskim: marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski oraz prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia