Dwa budynki w gminie Kunów doczekają się termomodernizacji

Jest pozwolenie na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu Urzędu Miasta i Gminy Kunów. Ma to być jeden z elementów planowanej termomodernizacji budynku.


Przypomnijmy, że samorząd Kunowa ubiega się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na modernizację dwóch budynków w gminie – oprócz urzędu także Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janiku.
– Montaż fotowoltaiki na urzędzie jak i cała termomodernizacja przyniesie same korzyści. Będzie zagospodarowany cały dach instalacją fotowoltaiczną o mocy ponad 60 kW. Na pewno dzięki temu będą spore oszczędności na energii elektrycznej. Ważną informacją jest również to, że wymienimy wreszcie stary węglowy piec, który zatruwa środowisko. Myślę, że na przyszłą zimę budynek urzędu nie będzie już głównym wytwórcą smogu w Kunowie   – tłumaczy burmistrz Lech Łodej.
Oprócz tego budynek zostanie docieplony, wymienione zostaną okna i drzwi, a także oświetlenie. Gmina planuje zamontować windę dla osób starszych i niepełnosprawnych.
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Janiku zakres prac będzie podobny.
Łącznie prace mają kosztować blisko 5 milionów złotych z czego gmina wnioskuje o dofinansowanie w wysokości 3 milionów 700 tysięcy.

/bart/

Ważne wydarzenia