Kobiety nie rezygnują z niedzielnych spacerów

Ostatnia interwencja policji podczas niedzielnej manifestacji kobiet w Ostrowcu nie zniechęca protestujących do dalszego upominania się o swoje prawa i wyrażania sprzeciwu wobec planów zaostrzenia ustawy aborcyjnej w Polsce. Zapowiadają, że w niedzielę znów wyjdą na spacer.

Członkowie facebookowej grupy 'Strajk Kobiet Ostrowiec Świętokrzyski’ ogłaszają we wpisach, że w najbliższą niedzielę wybierają się na spacer do Rynku o 17. 'Idę sama, z własnej woli, będę mieć maseczkę na twarzy. Wy też możecie’ – piszą, przypominając o obowiązku zachowania dystansu społecznego.
Na grupie wymieniają się przy tym informacjami o przysługujących im prawach do spontanicznego gromadzenia się i manifestowania z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, a także jak zgodnie z przepisami postępować podczas policyjnych interwencjach.

W ostatnim spacerze po ostrowieckich ulicach udział wzięło około 50 osób, nie tylko kobiet. Kilkanaście zostało wylegitymowanych przez policjantów, którzy zapowiedzieli kierowanie do sądu wniosków o ukaranie. Gotowość udzielenia bezpłatnej pomocy prawnej zgłosiło kilku ostrowieckich adwokatów.

/mag/

Ważne wydarzenia