Od dziś wizytę w urzędzie skarbowym umówisz przez internet

Urzędy Skarbowe w całym kraju wprowadzają nową usługę. Od dziś, żeby załatwić swoje sprawy i nie czekać w kolejkach, wizytę można umówić przez internet. – To duże ułatwienie – mówi Joanna Kępa z Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

– Tę wizytę możemy umówić samodzielnie przez internet, korzystając ze strony internetowej: wizyta.podatki.gov.pl. Wybieramy tam właściwy urząd, wybieramy następnie datę i godziny wizyty oraz obszar tematyczny, który nas interesuje. Aby taką wizytę zatwierdzić podajemy też swoje dane – wyjaśnia Joanna Kępa.
Wizytę w urzędzie skarbowym na konkretny dzień i godzinę można umówić też telefonicznie. Wszystkie szczegóły z opisaną drogą postępowania oraz numery telefonów są opublikowane na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Kielcach oraz na stronach poszczególnych urzędów skarbowych w zakładkach komunikaty.
Urzędy Skarbowe w czasie epidemii koronawirusa są czynne, ale pracują w ograniczonym zakresie. Nie wszystkie okienka w salach interesantów są otwarte. W salach, w zależności od ich powierzchni, może przebywać określona liczba osób.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia