Nowe procedury dotyczące kwarantanny i izolacji

żródło: pixabay.com

Główny Inspektorat Sanitarny wprowadził nowe procedury dotyczące kwarantanny i izolacji. Od teraz pracownicy ostrowieckiego sanepidu nie dzwonią już z informacją o nałożonej kwarantannie – robi to automat.

Komunikat nadawany jest z numeru 22 25 71 145. Nieodebranie telefonu nie zwalana z odbycia kwarantanny – podkreśla Wioletta Adamczyk- Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu. Ponadto zniesiono obowiązek wystawiania decyzji o kwarantannie w formie papierowej, a do kontaktu z sanepidem uruchomiona została ogólnopolska infolinia. – Wszelkie sprawy związane z Covid należy załatwić właśnie za pośrednictwem tej infolinii pod numerem 22 25 00 115. Te sprawy można załatwić takie on-line przez formularz gov.pl – mówi i dodaje, że za pośrednictwem formularza można zgłosić siebie oraz bliskich na kwarantannę. – Zachęcam wszystkich do odwiedzania tej strony. Tam znajdują się wszelkie informacje, aktualizacje przepisów i procedur. Znajdziemy tam również informacje o tym jak się zachować kiedy mamy objawy, co zrobić jeśli mamy pozytywny wynik testu. Wszystko co powinniśmy wiedzieć o kwarantannie i izolacji czy gdzie zrobić test – dodaje.

Wioletta Adamczyk-Nowak przypomina również o stosowaniu zasady DDM- Dystans społeczny, Dezynfekcja, Maseczki. – Tylko w ten sposób możemy zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem – zaznacza.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia