W Ostrowcu powstanie centrum wolontariatu

W Ostrowcu Świętokrzyskim ma powstać centrum wolontariatu. Będzie to wspólna inicjatywa Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’, Miejskiego Centrum Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jarosław Kuba, prezes Krzemiennego Kręgu podkreśla, że w drugim co do wielkości mieście w województwie taka instytucja powinna funkcjonować. Centrum Wolontariatu ma skupiać ludzi, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogliby wspierać i inicjować różne przedsięwzięcia.
– Działalność będzie opierać się na 3 filarach: pomoc społeczna i integracja społeczna, wolontariat animacyjny, organizacyjny oraz o coś, czego nigdy w Ostrowcu nie było, czyli wolontariat pracowniczy – wylicza prezes Kuba.
Miejscem działania centrum będzie budynek Strefy Aktywności Społecznej przy Ostrowieckim Browarze Kultury. Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK-u podkreśla, że szczególnie pandemia koronawirusa pokazała, jak duże jest zapotrzebowanie na wolontariuszy i skoordynowanie ich pracy. Jego zdaniem, w Ostrowcu koniecznie trzeba zachęcić do większej aktywności młodzież.
Pierwsze efekty współpracy tych trzech podmiotów powinniśmy poznać już w przyszłym tygodniu.

/bart/

Ważne wydarzenia