Bank Żywności w Ostrowcu szykuje nowy program pomocy

W grudniu wystartuje program pomocowy dla osób o niskich dochodach realizowany przez Świętokrzyski Bank Żywności. To już kolejna edycja programu unijnego, w którym bierze udział Bank Żywności z Ostrowca.

– Znamy produkty, które będziemy wydawać w nadchodzącym programie .To groszek, koncentrat, buraczki, powidła, makaron, płatki owsiane, ryż, kasza jęczmienna, mleko, ser, cukier, miód i olej – informuje Maria Adamczyk, prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności.

W poprzednim programie w ramach podobnych działań w Ostrowcu rozdysponowano blisko 1200 ton żywności. Wszyscy chętni, którzy chcą skorzystać z pomocy powinni zgłaszać się do organizacji i stowarzyszeń. Będzie to możliwe po uzyskaniu odpowiedniego skierowania od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu. Harmonogram dostaw i zasady przydzielania żywności będą udostępniane na stronie świętokrzyskiego banku żywności – dodaje prezes Adamczyk.
Warto dodać, że bank nie tylko dysponuje żywnością z programów unijnych, sam inicjuje też liczne zbiórki i akcje pomocowe. Program unijny rozpoczynający się w grudniu potrwa do czerwca 2021 roku.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia