Puchar Rowerowej Stolicy Polski znowu trafia do Nowej Soli! Ostrowiec na mocnym 10. miejscu

autor zdjęcia: B. Pasik

Zmagania o Rowerowy Puchar Stolicy Polski już za nami. Puchar ponownie pojedzie do Nowej Soli, która zwyciężyła z ogromną przewagą nad pozostałymi miastami. Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, a trzecie Gniezno. Ostrowiec uplasował się na mocnym, 10 miejscu spośród 44 miast, które wzięły udział w akcji.

– Dla Ostrowca jeździło 230 aktywnych uczestników, czyli takich, którzy pokonali minimum 1 kilometr. Łącznie uczestnicy przejechali blisko 82 tysiące kilometrów, zdobywając 1191 punktów. Średnio na osobę, która kręciła kilometry dla Ostrowca przypada 367 kilometrów. To jest bardzo dobry wynik, ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy włączyli się w tą zabawę – mówi Tomasz Dąbrowski z Urzędu Miasta w Bydgoszczy, koordynator ogólnopolskiej akcji. Dodaje, że głównym celem zmagań jest przede wszystkim promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu.

Łącznie w ramach ogólnopolskiej zabawy wzięło ponad 16 tysięcy rowerzystów, którzy przejechali ponad 3 miliony 700 kilometrów. Dla porównania podczas ubiegłorocznej edycji tych kilometrów było 1 milion 300 tysięcy. Dodatkowo dzięki zabawie udało się ograniczyć emisję dwutlenku węgla czyli tzw. ślad smogowy o 134 tony.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia