Koronawirus w szpitalu. Oddział Wewnętrzny II zamknięty do odwołania

Czterech lekarzy Oddziału Wewnętrznego II ostrowieckiego szpitala zakażonych koronawirusem. W związku z brakami kadrowymi oddział do odwołania wstrzymuje przyjęcia pacjentów.

Andrzej Gruza, dyrektor lecznicy podkreśla, że z pracy nie została wyłączona jedynie stacja dializ, która jest częścią oddziału.
– Pacjentów dializowanych z racji braku miejsc nie można odesłać do innych ośrodków, muszą być leczeni na miejscu. Dializoterapia to leczenie ratujące życie, nie można go odwlec o tydzień czy dwa, bo to groziłoby ich śmiercią – tłumaczy.
Adam Karolik, zastępca dyrektora do spraw medycznych podkreśla, że wszyscy zarażeni lekarze wykazują objawy COVID-19. Jeden z nich przebywa w szpitalu, pozostali leczą się w domu.
– Demonstrowali objawy grypowe i została podjęta decyzja o pobraniu od nich wymazów. Stan tych lekarzy na szczęście nie budzi póki co zastrzeżeń, więc czekamy na ich powrót do zdrowia i do pracy – wyjaśnia.
Dziś rano pobrano wymazy od piętnastu pacjentów oddziału oraz pozostałej części jego personelu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyniki mają być po południu.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia