Są jeszcze miejsca na rehabilitację w Dziennym Domu Opieki Medycznej

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Domu Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II rozpocznie działalność 1 października. Trwa nabór pacjentów na pierwszy turnus.

Dzięki dotacji w wysokości dwóch milionów złotych z bezpłatnej opieki medycznej w ciągu dwóch lat będzie mogło skorzystać sto osób po sześćdziesiątym piątym roku życia, które wymagają wsparcia w uzyskaniu sprawności po leczeniu w szpitalu. – Nabór na pierwszy trzymiesięczny turnus już prowadzimy – mówi ks. Paweł Anioł, dyrektor i twórca Domu Ulgi w Cierpieniu. – Dzienny dom opieki to jest przebywanie pacjenta minimum cztery godziny w naszym ośrodku. To jest przede wszystkim rehabilitacja, ale także wyżywienie, wsparcie psychologa, logopedy, lekarza, pielęgniarek, pomoc w doborze sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, jak również terapia zajęciowa. Istotne podczas dochodzenia do sprawności jest też uspołecznianie, kontakt z innymi ludźmi – dodaje.

Na pobyt w Dziennym Domu Opieki Medycznej skierowane przez lekarza mogą zostać osoby z różnymi chorobami, za wyjątkiem chorób psychicznych, które przebywały w szpitalu na leczeniu, a nie badaniach, w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Warunkiem jest również wiek – przynajmniej 65 lat i samodzielność ruchowa mierzona w skali Barthel na poziomie 40 – 65 punktów. Sprawdza to lekarz kierujący do placówki. Zgłoszenia do wypełnienia dostępne są w Domu Opieki Medycznej. Można je odbierać na tygodniu w godzinach od 7 do 15.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia