Reaktywacja placówki gazowniczej w Ostrowcu

źródło zdjęcia: Polska Spółka Gazownictwa

W tym tygodniu oficjalnie została oddana do użytku nowa Placówka Gazownicza Polskiej Spółki Gazownictwa. Przypomnijmy, że mieszcząca się przy ulicy Sandomierskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim placówka została zlikwidowana w 2013 roku. Teraz powróciła w to samo miejsce.

Jak mówi Radosław Jankiewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazowniczej jej teren działania obejmuje cały obszar powiatu ostrowieckiego, w tym gminy zgazyfikowane: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów i Bodzechów, Waśniów oraz niezgazyfikowaną gminę Bałtów.
– Na swoim terenie Placówka będzie realizować wybrane funkcje Gazowni, w tym obsługę Pogotowia Gazowego, co zdecydowanie skróci czas jego interwencji i tym samym zwiększy bezpieczeństwo lokalnej sieci gazowej i jej użytkowników. Istnienie Placówki zapewni również większą wygodę Klientom z terenu powiatu ostrowieckiego, którzy na miejscu będą mogli załatwić sprawy związane z korzystaniem z sieci gazowej i uzyskać informacje o ofercie Polskiej Spółki Gazownictwa – tłumaczy Radosław Jankiewicz. Jednostka będzie również przyjmować wnioski dotyczące przyłączenia do sieci. Obecnie jednak z powodu epidemii COVID-19, Placówki Gazownicze PSG nie prowadzą bezpośredniej obsługi Klientów, a jedynie udostępniają skrzynki podawcze, gdzie można pozostawić dokumenty.
Jak dodaje Radosław Jankiewicz istnieje duża szansa, że placówka w przyszłości zostanie przekształcona w gazownię, co zapewni szerszy zakres usług, jak i większą ilość miejsc pracy.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia