Gmina ogłosiła przetarg na odbiór odpadów. Czy będzie drożej?

żródło: pixabay.com

Gmina Bodzechów ogłosiła przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Aktualna umowa obowiązuje do końca tego roku, a nowa ma obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku przez kolejne 24 miesiące.

– Ogłosiliśmy na dwa lata dlatego, że według zapowiedzi ministra w ciągu dwóch lat ma powstać ustawa, która zobowiąże wytwórców różnych opakowań – ze szkła, plastiku czy papieru do wnoszenia opłat. Część tych pieniędzy ma proporcjonalnie zasilić budżet gminy, tak aby zmniejszyć dolegliwości finansowe mieszkańców. Mamy nadzieję, że po tych dwóch latach będzie taniej – mówi wójt Jerzy Murzyn i już teraz zapowiada, że najprawdopodobniej od nowego roku cena za śmieci będzie wyższa niż do tej pory. – Jestem trochę zaniepokojony, ponieważ w sąsiednich gminach, jak i w całej Polsce ceny są dosyć wysokie. Zgodnie z nowelizowanymi przepisami musimy teraz odbierać odpady bio i zmieszane dwa razy w miesiącu, przez co rosną koszty. Liczę się z tym, że teraz będzie więcej. Chciałbym tylko, żeby to nie było dużo, za dużo dla mieszkańca – dodaje.

Oferty w ogłoszonym przetargu można składać do 9 października. Dopiero po jego rozstrzygnięciu będzie można dokładnie oszacować stawkę, jaką mieszkańcy zapłacą za śmieci począwszy od stycznia przez najbliższe dwa lata.

Przypomnę, że obecne stawki opłaty za wywóz śmieci w gminie Bodzechów to 11 zł od osoby.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia