Wkrótce większe utrudnienia dla kierowców na Siennieńskiej

źródło zdjęcia: pixabay

Trwa remont ulicy Siennieńskiej, a na kierowców czekają jeszcze większe utrudnienia.

Jutro (12 sierpnia) i w czwartek od godz. 6:00 do 16:00 ulica ta całkowicie zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od Głogowskiego do Polnej.
Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych mówi, że w tym czasie układać będą nawierzchnię.
– Ruch samochodowy w tym czasie będzie niemożliwy, dlatego prosimy mieszkańców, by wzięli pod uwagę fakt, że nie będą mogli tamtędy przejechać, ani zaparkować samochodu – podkreśla.
Prezes Kowalski prosi również przechodniów, by nie przechodzili po świeżo położonej masie bitumicznej, bo mogą groźnie się poparzyć.
Z kolei od poniedziałku ruszy remont następnego odcinka Siennieńskiej – od ul. Głogowskiego do ul. Okólnej.
– Będzie tam bardzo trudno realizować pozostały etap remontu tak jak do tej pory, ponieważ na tym odcinku będziemy wykonywać remont kanału deszczowego. Jeżeli nam się uda ten remont zrobić bez rozkopywania nawierzchni, wtedy utrudnienia będą mniejsze, ale bardzo możliwe, że ten odcinek będzie zupełnie zamknięty dla ruchu samochodowego – wyjaśnia.
Dlatego drogowcy proszą, by od poniedziałku mieszkańcy na tym odcinku drogi nie parkowali swoich samochodów. – Utrudnienia postaramy się zredukować do minimum i jak najszybciej przeprowadzić, by mieszkańcy mogli dojechać do swoich posesji, a klienci do sklepów – zapowiada prezes Kowalski.

/bart/

Ważne wydarzenia