Ostatnie dni treningu i szansa na zdobycie punktów dla Ostrowca

żródło: pixabay.com

Ostatni miesiąc w ramach treningu o Rowerowy Puchar Stolicy Polski przyniósł zmiany na podium. Ostrowiec spadł z drugiego miejsca na trzecie zamieniając się tym samym miejscami z Gnieznem.

– Gniezno wyprzedziło nas o kilka tysięcy punktów, nieznacznie. Mam nadzieje, że to się jeszcze uda odrobić. Ciągle mamy 152 użytkowników. którzy kręcą dla nas kilometry. W sumie przejechaliśmy ponad 3,5 tysiąca godzin, przejechaliśmy 46 tysięcy 251 km, a spaliliśmy ponad 2 miliony 375 tysięcy kalorii – mówi Kamil Stelmasik, koordynator akcji w Ostrowcu. Dodaje, że cały czas pierwsze miejsce na podium zajmuje organizator wydarzenia – miasto Bydgoszcz.
Mapa ciepła, pokazująca natężenie ruchu i miejsca, gdzie najczęściej miłośnicy dwóch kółek kręcą kilometry dla Ostrowca wskazuje, że uczestnicy zabawy jeżdżą w Ostrowcu, na terenie od Sandomierza po Radom ale także w górach, w okolicy Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczadach. Jeżdżą dla nas także w Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim i w okolicach Krakowa. Kręci dla Ostrowca także ktoś z Toronto – wylicza Kamil Stelmasik.

Przypomnijmy, że kilometry dla Ostrowca w ramach treningu można kręcić jeszcze do 16 sierpnia. Rywalizacja główna, w której udział zapowiedziało 30 miast z całej Polski wystartuje 1 września.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia