Wypoczywasz w lesie? Odpowiedz na pytania leśników

żródło: pixabay.com

Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa na zlecenie Lasów Państwowych przygotował ankietę, dotyczącą oczekiwań co do turystycznych i rekreacyjnych funkcji lasu.

Jacek Sobolak, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Ostrowiec mówi, że tereny leśne zawsze pełniły ważną rolę w życiu człowieka, ale znaczenie lasu zmienia się wraz z upływem czasu.
– Chcemy sprawdzić jakie są oczekiwania społeczeństwa na wypoczynek w lesie, jaki on ma mieć charakter. Co jest do zrobienia w tym zakresie. zdajemy sobie sprawę, że ta presja, w tym roku szczególnie kiedy nie ma wyjazdów zagranicznych, na tereny leśne jest bardzo duża. Dlatego chcemy tą sytuację tak naukowo zdiagnozować – mówi . Dodaje, że wyniki z ankiet będą w różny sposób adaptowane w różnych regionach, bo lasy różnią się między sobą. Inne są w rejonach górskich, a inne np. w nadmorskich i różne oczekiwania, co do ich funkcji mają mieszkańcy.

Leśnicy gorąco zachęcają do wzięcia udziału w tym badaniu. Ankieta jest anonimowa, składa się z 25 pytań. Wypełnić ją można w internecie, co zajmie nam około 7 minut. Link do ankiety znajdziemy na stronie spoleczne-lasy.webankieta.pl

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia