Wniosek o wyprawkę szkolną możesz wysłać elektronicznie

żródło: pixabay.com

Od 1 lipca rodzice mogą składać wnioski o świadczenie w ramach programu 'Dobry start’. Jest to jednorazowe świadczenie dla każdego dziecka w wieku szkolnym. Jego wysokość wynosi 300 zł i przyznawane jest niezależnie od dochodów.

– Wnioski, podobnie jak w poprzednich latach, można szybko i łatwo złożyć online – mówi Justyna Kutera z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu. – Drogą papierową wniosek będzie można składać od pierwszego sierpnia. Aczkolwiek apelujemy, aby również składać je elektronicznie, bo ułatwia nam to pracę. Dodaje, że im wcześniej rodzina zawnioskuje o wsparcie, tym szybciej trafią do niej pieniądze na szkolną wyprawkę. – Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września – zaznacza Justyna Kutera.

Świadczenie 'Dobry start’ przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Uczące się dzieci z niepełnosprawnościami otrzymują świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. W Ostrowcu ze wsparcia skorzysta ponad 6 200 uczniów.

/paw/

Ważne wydarzenia