Trwa nabór wniosków w ramach tarczy antykryzysowej. Są też zmiany

żródło: pixabay.com

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu prowadzi kolejny nabór wniosków w ramach czwartej już, rządowej tarczy antykryzysowej dla organizacji pozarządowych o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne pracowników. O wsparcie mogą starać się również mikroprzedsiębiorcy wnioskujący o niskooprocentowaną pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności.

Nowa tarcza niesie ze sobą także szereg zmian. O taką pożyczkę mogą się bowiem starać organizacje pozarządowe. W ramach tarczy pracodawcy mogą liczyć również na umorzenie zaciągniętej pożyczki.
– Pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. Ważne jest to, że przedsiębiorca nie składa wniosku o umorzenie – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor ostrowieckiego pośredniaka. Dodaje, że pracownicy urzędu pracy sami dokonają umorzenia na podstawie CEIDG albo KRS.

Druga ważną zmianą jaka pojawiała się w aktualnie obowiązującej tarczy, jest wsparcie dla kościelnej osoby prawnej na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne pracowników. Kolejną ważną informacją jest to, że dofinansowanie nie podlega egzekucji sądowej ani administracyjnej.

Dyrektor Stafijowska zachęca do składania dokumentów i podkreśla, że każdy wniosek jest dokładnie sprawdzany, a wypłata środków jest bardzo szybko realizowana. Przypomina, że wnioski można składać w trybie ciągłym do dnia zakończenia naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia