Wniosek o zwolnienie ze składek ZUS tylko do 30 czerwca

żródło: pixabay.com

Niespełna tydzień został przedsiębiorcom na złożenie wniosku o zwolnienie z obowiązku opłacania składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Może on obejmować umorzenia za trzy miesiące – marzec, kwiecień i maj.

– Zachęcam, by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jeżeli ktoś z przedsiębiorców jeszcze nie skorzystał z tej formy pomocy ma szansę, by to zrobić. Do 30 czerwca wnioski o zwolnienie z opłacania składek można składać do dowolnej jednostki ZUS – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS w województwie świętokrzyskim.

Przypomnijmy, że z pełnego zwolnienia ze składek mogą skorzystać małe firmy zgłaszające do 9 osób do ubezpieczeń społecznych. Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać także samozatrudnieni, których dochody są niższe niż 7 tys. zł.
– Z kolei firmy zgłaszające do ubezpieczeń od 10 do 49 osób mogą być objęte 50 proc. umorzeniem kwoty składek wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych – dodaje rzecznik świętokrzyskiego ZUS-u.

Dotychczas w całym kraju ZUS umorzył składki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych na łączną kwotę ponad 7,5 mld zł w świętokrzyskim to rekordowe 194 mln. Od 1 kwietnia wpłynęło do naszego oddziału ZUS blisko 100 tys. wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej. Dotyczą one głównie zwolnienia ze składek oraz wypłaty świadczenia postojowego dla samozatrudnionych i zleceniobiorców.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia