Zmiany w rozkładzie jazdy miejskich linii autobusowych

MZK wprowadziło zmiany w rozkładzie jazdy miejskich linii autobusowych. Jarosław Kateusz prezes ostrowieckiego MZK podkreśla, że przywracają te kursy, które były zawieszone ze względu na epidemię. Teraz obowiązuje nowy, rozszerzony rozkład jazdy.

– W tym miesiącu w dni robocze przywróciliśmy kursowanie linii nr „0” i „5”. Wszystkie kursy „O” będą realizowane. W niedziele natomiast przywrócone i dołożone zostały kursy linii nr 1,2,8,9 i 11 – mówi Jarosław Kateusz. Wspomniane zmiany będą obowiązywały do końca tego miesiąca. Zaś od 1 lipca będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy. – W dni robocze będą przywrócone kursy linii nr 7,8,11. Tak jak to było do tej pory w wakacje. Uruchomiona będzie również lina nr 10. Powoli, wracamy do tych rozkładów, które obowiązywały przed pandemią – dodaje prezes MZK.

Nowy, letni rozkład obejmuje również dodatkowe kursy do miejsc rekreacyjnych w Ostrowcu, np. na Gutwin. Warto też wspomnieć, że ze względu na dużą ilość zakażeń w sąsiednich Starachowicach ostrowiecki zakład komunikacji nie przywrócił jeszcze możliwości zakupu biletu u kierowcy. Najprawdopodobniej nastąpi to dopiero we wrześniu. Prezes Kateusz apeluje, aby pasażerowie pamiętali o obowiązkowym osłanianiu ust i nosa podczas przejazdu miejskimi autobusami.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia